Powiatowy Instytut Kultury

Dostępność

  • Raport dostępności

  • Deklaracja dostępności

    Powiatowy Instytut Kultury zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej: www.pikradom.nowybip.pl

    Data publikacji strony internetowej: 9 kwietnia 2021 r.

    Data ostatniej istotnej aktualizacji: 18 maja 2021 r.

    Rozwiń artykuł Deklaracja dostępności

Statut zgodności pod względem ustawy

Strona internetowa jest częściowo zgodna  z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

1. Na stronie internetowej można spotkać się z zastosowanym rozwiązaniem polegającym na otwarciu nowej zakładki po kliknięciu wskazanego linku. Odwiedzający stronę nie jest o tym informowany (powód: strona została zaprojektowana bez tej funkcjonalności);

2. Brak etykiet lub instrukcji (powód: wynika to z faktu, że strona jest stosunkowo uboga ze względu na krótki okres funkcjonowania Instytutu oraz niemożliwość prowadzenia działalności statutowej z powodu pandemii koronawirusa COVID-19; nie zmienia to faktu, że wedle subiektywnego rozeznania jest zrozumiała w treści).

3. Niektóre dokumenty zapisane w formacie pdf. nie są dostępne w postaci dostępności cyfrowej ze względu na zbyt dużą problematyczność i złożoność związaną z ich technicznym przetworzeniem.

Deklarację sporządzono dnia 4 maja 2021 r. na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Renata Metzger, e-mail dyrektror@pik.radom.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 48 365 48 38. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, a w przypadku nieusunięcia problemów z tym związanych, istnieje możliwość zwrócenia się do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Opis procedury po kliknięciu wskazanego poniżej linku:

https://www.rpo.gov.pl/pl/content/jak-mozna-zwrocic-sie-do-rpo

Na podstawie art. 18 wyżej powoływanej ustawy wskazuje się co następuje:

1. Każdy ma prawo wystąpić do podmiotu publicznego z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej, w tym elementów, o których mowa w art. 3 ust. 2, oraz elementów niedostępnych cyfrowo na podstawie art. 8 ust. 1, albo o jego udostępnienie za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, o którym mowa w art. 7.
2. Żądanie zawiera:
1) dane kontaktowe osoby występującej z żądaniem;
2) wskazanie strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej podmiotu publicznego, które mają być dostępne cyfrowo;
3) wskazanie sposobu kontaktu z osobą występującą z żądaniem;
4) wskazanie alternatywnego sposobu dostępu, jeżeli dotyczy.
3. Zapewnienie dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej podmiotu publicznego następuje bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem.
4. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej podmiotu publicznego nie może nastąpić w terminie, o którym mowa w ust. 3, podmiot publiczny niezwłocznie powiadamia osobę występującą z żądaniem o przyczynach opóźnienia oraz terminie, w którym zapewni dostępność cyfrową wskazanej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej, jednak nie dłuższym niż dwa miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
5. Podmiot publiczny odmawia zapewnienia dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej, jeżeli wiązałoby się to z ryzykiem naruszenia integralności lub wiarygodności przekazywanych informacji.
6. W przypadku gdy podmiot publiczny nie jest w stanie zapewnić dostępności cyfrowej elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej zgodnie z żądaniem, niezwłocznie powiadamia on osobę występującą z żądaniem o przyczynach braku możliwości zapewnienia dostępności cyfrowej wskazanego elementu i wskazuje alternatywny sposób dostępu do tego elementu.
7. W przypadku odmowy zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub wskazanego elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej podmiotu publicznego, wskazanych w żądaniu albo w przypadku odmowy skorzystania z alternatywnego sposobu dostępu przez osobę występującą z żądaniem, zgodnie z ust. 6, osoba ta ma prawo do złożenia do podmiotu publicznego skargi w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej.
8. Do skarg rozpatrywanych w postępowaniach w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej stosuje się przepisy działu VIII ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2018 r. poz. 2096 oraz z 2019 r. poz. 60 i 730).
9. Do zapewnienia alternatywnego sposobu dostępu do wskazanego elementu strony internetowej lub aplikacji mobilnej przepisy ust. 3–8 stosuje się odpowiednio.

Dostępność architektoniczna

Powiatowy Instytut Kultury mieści się przy ul. Maksymiliana Jakubowskiego 5, 27-100 Iłża

Do budynku Powiatowego Instytutu Kultury prowadzi 5 wejść.

Wejście rozmieszczone są na parterze.

W budynku Powiatowego Instytutu Kultury znajdują się schody prowadzące na I piętro i II piętro budynku. Występuje brak windy oraz toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych (powód: obecnie trwa postępowanie zmiany sposobu użytkowania nieruchomości, gdyż wcześniej tj. przed momentem powołania Instytutu, budynek służył innemu przeznaczeniu)

W Instytucie znajdują się rozwiązania umożliwiające poruszanie się osobom niepełnosprawnym, jednakże ograniczone jest to tylko do parteru budynku.

Obok budynku znajduje się plac przeznaczony pod miejsca parkingowe.

Informacje dodatkowe

W Powiatowym Instytucie Kultury obowiązuje zakaz wprowadzania zwierząt na teren Instytutu.

Na stronie dostępna jest wersja kontrastowa: TAK

Na stronie internetowej dostępna jest opcja czytająca: TAK

Podmiot udostępniający informacje: Powiatowy Instytut Kultury Data stworzenia : 2021-04-20 12:41 Autor : Tomasz Bartos Data publikacji : 2021-04-20 12:41 Osoba udostępniająca na stronie : Tomasz Bartos Data ostatniej modyfikacji : 2022-10-03 11:40 Osoba modyfikująca : Tomasz Bartos